Voittaja 2019
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
Ryhmän parhaat
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Lehtonen Maija
1. sileäkarvainen collie
Clingstone's Make My Day, om. Asikainen Satu
2. schipperke
Fandal's Rififi, om. Jalomeri Pia
3. ceskoslovensky vlcak
Forever Wolf Catch Me If You Can, om. Bäckman Kim
4. karpaattienkoira
Colina De Lacul Morii, om. Riikka Torikka
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Spoljaric Boris
1. bokseri
Helios Della Cappastorta, om. Rikkilä Anne & Pietilä Sinikka
2. tiibetinmastiffi
Petro-Prestige Dzhiya, om. Kashin A
3. kääpiösnautseri, musta-hopea
Silver Rainbow Cailer, om. Lukasevich Irina
4. berninpaimenkoira
L'amore Comporta Del Molinasco, om. Ylä-Mononen Satu
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 3 - Terrierit
Tuomari Nemirovsky De Alsina Patricia
1. karkeakarvainen kettuterrieri
Louline Repercussion At Random, om. Åström Agneta
2. silkkiterrieri
Curiosity Simply A Stunner, om. Halonen Jiri & Heinonen Kristina & Saares Pia
3. sileäkarvainen kettuterrieri
Texforrier Get Off My Cloud, om. Nyman Molli & Laitinen Sari
4. skyenterrieri
Cragsmoor Good Fellow, om. Kitti Carina & Sainio Kirsi & Zaphiris Eugene
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Simu Calin
1. mäyräkoira, karkeakarvainen
Verdi Of Karma's Legacy, om. Belousova Daria & Draganescu Marian
2. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen
Lucky Luck Vitoraz, om. Busta Jan
3. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen
Rodels Golden Boy, om. Holopainen Niina & Kilpeläinen-Turunen Kati
4. mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen
Wimwam's Oh Mahna Mahna, om. Hynynen Kirsi & Hynynen Vili
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Talvitie Marja
1. pohjanpystykorva
Washaway Pink Bollinger, om. Näsi Auli & Uusitalo Esko
2. amerikanakita
Inuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna & Kukkola Laura
3. suomenpystykorva
Loukkaharjun Lapin Ukko, om. Silomäki Päivi
4. grönlanninkoira
Snow Gums Muddy, om. Hongell Sofia
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Kumpumäki Veli-Pekka
1. dalmatiankoira
Running Spots Dancing Bob, om. Biglarnia Agnes
2. suomenajokoira
Kahvanahon Ruskaretki, om. Kuivas Marja & Rytkönen Katja
3. puolanjahtikoira
Grandel Inwy Odszukac Wiatr, om. Krigholm Sofie & Krigholm Magnus
4. beagle
Örnbergets Bgl Blue Moon, om. Rhodin Elisabeth
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 7 - Seisovat lintukoirat
Tuomari Finnich Pedersen Gitte
1. punainen irlanninsetteri
Applegrove Foreign Affair, om. Caldén Nina & Caldén Joakim
2. gordoninsetteri
Goango Black I Want It All, om. Caldén Nina & Caldén Joakim
3. weimarinseisoja, lyhytkarvainen
Bluechannel Yosemite, om. Örn Marika
4. italianseisoja
Dante  Compatriota Di Bonfini, om. Frolov Dmitrii
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Ruskovaara Elena
1. amerikancockerspanieli
Galaksi All Rights Reserved, om. Kristensen Michael
2. portugalinvesikoira
Aquafortis Robel The One, om. Kristiansen Runi
3. irlanninvesispanieli
Pooles Ide N Epik's Love To Pispala, om. Harju Pauliina
4. cockerspanieli
Northworth Jumper Just Fits, om. Rossi Tuuli
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
1. mopsi
Rus Kartel Hey Look At Me, om. Viola Olga
2. villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen
Miniwin's Made In Heaven, om. Björnström-Lehtonen Nina
3. bichon frisé
Diamella Yazzie Jewelry, om. Karenmaa-Nurminen Jaana
4. lhasa apso
Chic Choix Cleopatra Eurydice, om. Kopola-Hirsimäki Sanna
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Plathan Tuula
1. saluki
Zadonas Durandal, om. Elisabet Levenskog
2. venäjänvinttikoira
Borscana Sukhoi Flanker, om. Sellin Rickard & Edland Lize
3. englanninvinttikoira
Epic Perfect, om. Almgren Annalena & Rosengren Johan
4. whippet
Courtborne Hera, om. Lien Courtborne Jørgen
Kuvat DogXpress / Heidi Örling
v.2019.12.07(02)